Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 164
TÝDEN: 1413
CELKEM: 480176

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Barokní den- Mariánská Týnice

MAS Světovina ve spolupráci s Muzeem a galerií severního Plzeňska v Mariánské Týnici, firmou Becker Bohemia a městem Kralovice přivedli v sobotu 14. září 2013 do Mariánské Týnice baroko.

Zajímavostí pro návštěvníky BAROKNÍHO DNE v Mariánské Týnici bylo hned několik. Program byl zahájen v 10 hodin, po kterém byla první z několika nevšedních prohlídek Mariánské Týnice. Tato jedinečná prohlídka byla zaměřena na barokní historii probošství a poutního kostela v Mariánské Týnici s prohlídkou Ambitu, který je jindy uzavřen. Během dne proběhlo několik vystoupení orchestr ZUŠ v Plasích, pěvecký sbor ZUŠ Plasy, skupina Expres Akustik z Plas. Hudební vystoupení byla oživena také tanečními vstupy ZUŠ Kralovice a taneční skupiny Srdcové eso. Tato taneční skupina se věnuje rozmanitým druhům dobových a výrazových tanců, na Barokním dni vystoupila s historickým barokním tancem.

Velkým uměleckým zážitkem bylo vystoupení smíšeného pěveckého sboru CHORUS LANEUM, který vznikl v Lánech v květnu 2009 z popudu Romana Havelky. Sbor má ve svém repertoáru již více než 70 skladeb. Věnuje se hudbě renesanční, barokní, klasické, romantické, ale nevyhýbá se ani hudbě lidové či populární. Sbormistrem sboru Chorus Laneum je pan Vladimír Doležal.

Barokní den v Mariánské Týnici byl doprovázen jarmarkem s výrobky drobných řemeslníků z území Plzeňského kraje. Návštěvníci si mohli zakoupit např. suchou vazbu či dřevěné hračky od pana Plecitého, originální šperky paní Jiranové, zahradní keramiku od pana Hoffmana, vegetariánské speciality od pana Šichmana, šité kabelky, tašky a doplňky od paní Miloslavy Kafkové, ale i další. Pro děti byly připraveny dílničky, ukázka výroby keramiky na hrnčířském kruhu nebo spřádání alpačínské vlny kolovrátku.

Akce byla podpořena Státním zemědělským fondem v rámci Programu rozvoje venkova.