Místní akční plán ORP Kralovice

Místní akční plán bude zahrnovat analytickou část, strategický rámec a konkrétní opatření (cíl, popis, a kroky k naplnění), která budou tvořena třemi typy aktivit:

• aktivity jednotlivých škol (na podporu vzdělávání žáků a učitelů se plánují na úrovni škol – tzv. šablony)
  • aktivity spolupráce (podklad pro konkretizaci návazných projektů týkajících se například společného využití odborníka na podporu škol, společného vzdělávání pedagogických pracovníků, ředitelů a vedení škol, vyhledávání vynikajících pedagogických pracovníků jako budoucích mentorů a lídrů, spolupráce škol a rodičů, zařízení zájmového nebo neformálního vzdělávání, zaměstnavatelů…)
  • infrastruktura (popisuje, jaké investice do infrastruktury jsou potřeba a jak přispívají k naplnění definovaných cílů v  určených oblastech dle MŠMT)

Strategický rámec MAP do roku 2023

Tzv. Rámec bude dokumentem o několika málo stranách zahrnujících vizi, priority, cíle a indikátory, který bude schválen na 2. jednání Řídícího výboru – 1. polovina listopadu 2016.  S Rámcem musejí být v souladu potřebné a využitelné investice do infrastruktury ve vzdělávání v daném území.

V této fázi ještě nejsou určovány konkrétní dílčí kroky/aktivity, ale pouze jejich „rámec“. Cílem je především zajistit následnou korekci akčního plánu a konkrétních aktivit tak, aby nedocházelo k odchýlení od hlavních priorit strategie. To znamená, že strategie slouží jako referenční rámec akčním plánům a aktivitám a jejím úkolem je zajistit koncentraci a cílení aktivit na prioritní problémové oblasti.

V Pracovních skupinách (celkem jsou ustaveny 4 pracovní skupiny) bude sestavena SWOT3 analýza a následně připravena Struktura Strategického rámce: Priorita, Cíl a popis cíle, Vazba na povinná a doporučená opatření (témata) dle Postupů MAP- zde , Indikátory  - návaznost na Závaznou strukturu dokumentu ze strany MŠMT – zde