Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Venkovské EXPO aneb veletrh krajiny- Světovar 2013

V rámci projektu "Skrytá bohatství aneb venkov Plzni" se uskutečnila akce ve Světovaru v Plzni s názvem Venkovské EXPO aneb veletrh krajiny.

Z území MAS Světovina jsme mohli vidět v rámci kulturního programu dne 19.4. hudební vystoupení ZUŠ Zbiroh a dne 20.4. vystoupení Tanečního studia ZAJA. Nevšední venkovskou expozici doplňovaly modely barokních kulturních památek vytvořené Základní školou ve Stupně a Základní uměleckou školou Plasy. Jednalo se o modely památek vytvořené z keramické hlíny a papíru. Pan Štěrba z Kozojed zde také představil svoje šikovné ruce a vystavil zde jednu ze svých soch. V galerii venkova byly prezentovány doručené práce v rámci fotogragficko-historické soutěže vypsané MAS Světovina o.p.s. na téma „Perly baroka“. Své zástupce měla MAS Světovina i v rámci řemeslného jarmarku, kde se představil pan Josef Plecitý s dřevěnými hračkami a sušenými dekoracemi, paní Helena Biskupičová s kořením a paní Alena Hertlová s pletením s pedigu.
Po oba dny nechyběly ani výtvarné dílny pro děti i dospělé, ochutnávky regionálních produktů, řemeslný jarmark a typická venkovská hospoda s harmonikáři a pivem uvařeným speciálně pro tuto akci.

Akce se konala v rámci projektu "Skrytá bohatství aneb venkov Plzni".
Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.