Menu
MASSvětovina
rozšířené vyhledávání
​​
Sídlo MAS:
Na Potocích 221
338 28 Radnice

Webové stránky se upravují.

Barokní den- Radnice

Místní akční skupina Světovina ve spolupráci se Základní organizací Českého svazu ochránců přírody v Radnicích a městem Radnice pořádali v sobotu 17. srpna 2013 pod záštitou Plzně 2015 BAROKNÍ DEN v synagoze v Radnicích.

Akce byla pořádána v rámci projektu „Skrytá bohatství aneb venkov Plzni“, který je podpořen z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova. V rámci tohoto projektu se spojilo 7 z 11 místních akčních skupin (MAS) působících v Plzeňském kraji a navazuje na iniciativu „Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015“ a rozvíjí její myšlenku v širším regionu. Cílem projektu je představit kulturní potenciál venkovských oblastí Plzeňské kraje, ale také přiblížit obyvatelům historii venkova, ve kterém žijí.
„Projekt Evropské hlavní město kultury je výzva nejen pro samotnou Plzeň, ale pro celou oblast západních Čech,“ říká Kateřina Melenová ze společnosti Plzeň 2015, která má regionální program na starosti. „Program je připravený s přesahem do regionu a zaměří se zde na tři oblasti - barokní památky, industriální dědictví a Land Art ve smyslu spojení přírody s uměním, interakce člověka a krajiny,“ doplňuje Melenová.
Právě západočeské baroko si zvolily místní akční skupiny, sdružující obce, neziskové organizace a podnikatele na venkově jako jedno z témat společného projektu „Skrytá bohatství aneb venkov Plzni“.

První ročník BAROKNÍHO DNE v synagoze v Radnicích započal přednáškou pana doktora Josefa Paška, předsedy Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Radnicích, o historii synagogy v Radnicích. Tuto přednášku doplňovala také připravená výstava, která se vztahovala na historii a současnost této barokní budovy, ale také na významné osobnosti, které jsou se synagogou v Radnicích spjati. Tato výstava bude i nadále umístěna v prostorách synagogy.

Během dne si mohli návštěvníci Barokního dne poslechnout hudbu barokních autorů jako J. S. Bach, C.D. von Dittersdorf, G.P. Tellman, W. A. Mozart, J. Haydn apod. prezentovanou jak slečnou Johankou Štíchovou, mladou 18ti letou klavíristkou, tak hudebním uskupením Jers Duo v obsazení flétna – Jaroslav Pelikán (1. flétnista orchestru Národního divadla) a kytara – Jaroslav Novák (profesor kytary na Pražské konzervatoři). V průběhu celé akce bylo možné v sousedství synagogy navštívit jarmark, kde bylo možné si zakoupit dřevěné hračky či suchou vazbu od pana Josefa Plecitého z Kařízku, zahradní keramiku od pana Hoffmana z Kožlan, ručně vyrobené šperky z Fima od paní Ludmily Štěpánkové, malované hedvábí a trička od paní Veroniky Kockové, nechat se vyléčit léčitelkou Marií Lowovou, nakoupit přírodní kosmetiku a oleje od paní Jitky Seidlové, ochutnat a nakoupit vegetariánské výrobky od pana Šichmana, shlédnou apačskou vlnu a její spřádání u paní Markéty Rieserové z Terešova. Jarmark byl také zpestřen dobovou hudbou Laridenn a břišními tanci slečny Andrey.

Datum vložení: 27. 4. 2015 20:03
Datum poslední aktualizace: 27. 4. 2015 20:34
Autor: Správce Webu

MAS

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Osvědčení o splnění standardů MAS

Certifikát

MAS Světovina nabízí k prodeji knihu:
Venkovské baroko na severním Plzeňsku a Rokycansku
autora Prof.PhDr. Pavla Vlčka
Cena 190,- Kč
objednávky adresujte na mail: libabraborcova@centrum.cz
Venkovské baroko

Depeše o splnění Koncepční části SCLLD pro období 2021-2027

depe

 • 88
  Počet členských obcí
 • 56.569
  Počet obyvatel
 • XX
  Rozděleno do územíí
 • XX
  Podporované projekty
 • EHL
 • geopark Barrandien